شرایط ارسال مقالات

شرایط ارسال مقالات

تمامی بازدیدکنندگان سایت این امکان را دارند که اقدام به ارسال مقالات، اخبار و تجربیات به نام خودشان برای انتشار در سایت مجله دیجیتال عصر گویش نمایند. توجه نمائید که سایت مجله دیجیتال عصر گویش به عنوان تنها مرجع اخبار و مقالات هوش مصنوعی پارسی زبان و با هزاران بازدید کننده در روز، امکاناتی فراهم آورده تا شما به بهترین و راحتترین وجه ممکن و به صورت رایگان اقدام به انتشار مقالات، مطالب، اخبار و تجربیات خود به نام شرکت و یا خودتان نمائید. تا گستره وسیعی از متخصصین، شرکتها و علاقه مندان به مطالب و همچنین اطلاعات شما دسترسی پیدا نمایند.

مراحل بازبینی و انتشار مقالات، مطالب و اخبار در سایت مجله دیجیتال عصر گویش:

 • میتوانید مقالات خود را در یکی از زمینه های درج شده در وبسایت (هوش مصنوعی، روباتیک، فناری اطلاعات،…) با درج نام، نام خانوادگی و یا نام شرکت و همچنین متن مقاله در ۲ قالب PDF و Word به همراه تصاویر مربوطه جهت درج در وبسایت به آدرس mag@asr-gooyesh.com ارسال نمایید.
 • مقالات ارسال شده توسط کارشناسان مجله دیجیتال عصر گویش پرداز بازبینی و در صورت تایید توسط این واحد، در بخش مربوطه منتشر و به کاربر از طریق ایمیل اطلاعرسانی خواهد شد.
 • مقالات با نام شخص و یا شرکت ارسال کننده در وبسایت منتشر خواهد شد.
 • مقالات ارسالی تایید شده در وبسایت، کانال تلگرام و جوامع مجازی مجله دیجیتال عصر گویش منتشر خواهد شد.

اگر مقاله شما دارای عکس، یا فایل های مرتبط از قبیل فایل پی دی اف، وورد و یا اکسل و یا هر نوع فایل مرتبط دیگر می باشد، آنها را نیز به همراه مقاله ارسال نمایید تا در نگارش نهائی، عکس های مرتبط در مکان مناسب، در مقاله نشان داده شود و فایل های دیگر نیز برای بازدید کنندگان قابلیت دانلود داشته باشد.

نکته : برای ارسال مقالات در سایت، می باید آن مطلب را خودتان تولید کرده باشید و یا تولیدکننده آن اجازه انتشار آنرا داده باشد، که شما می باید منبع آنرا ذکر نمائید، برای اطلاعات کاملتر در این رابطه می توانید از قوانین کپی رایت مجله دیجیتال عصر گویش که در ادامه آمده است دیدن فرمائید.

حقوق و تکالیف مشارکت‌کنندگان

اگر مشارکتی در مجله دیجیتال عصر گویش کرده‌اید آن را تحت مجوز GFDL (بدون قسمت ناوارد متن جلد رویی یا جلد پشت) در اختیار عموم قرار داده‌اید. برای اینکه در سایت مجله دیجیتال عصر گویش مشارکت کنید باید در موضعی باشید که اجازه های زیر را بدهید:

 1. حق تکثیر مطالب در اختیار شما باشد. یعنی خودتان آن را ایجاد کرده باشید.
 2. یا مطالب را از مأخذی برگرفته باشید که اجازه انتشار آن تحت مجوز گنو را می‌دهد. برای مثال مطالب می‌تواند در عرصه عمومی باشد یا اینکه خود تحت GFDL منتشر شده باشد.
 3. این اجازه را به مسئولین سایت مجله دیجیتال عصر گویش بدهید که به جهت هدفمندی پست ها و ایجاد بستری آموزنده، کاربردی، سالم و در عین حال قابل فهم برای همه افراد، پست های شما را ویرایش، منتقل، یکپارچه و یا حذف نماید.

در مورد اول اگر شما خود دارای حق تکثیر مطالب خودتان هستید، بعداً می‌توانید آن را تحت مجوزی دیگر به هر طریق در محلی دیگر توزیع کنید لیکن حق واستاندن مجوز گنو از نسخه‌ای از مواد که در اینجا قرار داده‌اید را ندارید. این نسخه‌ها تا ابد تحت جی‌اف‌دی‌ال خواهند ماند.

در حالت دوم شما مواد جی‌اف‌دی‌الیِ بیرونی را وارد کرده‌اید. بنا بر یکی از شروط جی‌اف‌دی‌ال شما باید پدیدآورنده و منبع مطلب را یاد کنید.

در ارتباط با ویرایش پست ها توسط مسئولین سایت موارد زیر لحاظ می گردند:

 • در ویرایش پست ها، ماهیت پست به هیچ وجه تغییر نمی نماید. یعنی موضوع جدیدی به آن اضافه یا از آن کسر نمی گردد.
 • پست ها از نظر ادبیات نگارش؛ کامل بودن پیام، صحیح بودن جملات و کلمات، نشان گذاری صحیح (Punctuation Marks) مورد ویرایش قرار می گیرند.
 • پست ها در جهت رساتر بودن پیام خود ویرایش، منتقل و یا یکپارچه میگردند.
 • متن پست در جهت راحت تر خوانده شدن، پاراگرافبندی، شکل دهی و ویرایش می گردند.
 • پست ها در جهت رعایت نزاکت و ادب و قابل استفاده بودن برای هر قشری از خوانندگان ویرایش می گردند.
 • پست های صرفا تبلیغاتی و یا پست هایی که خلاف قوانین سایت می باشند حذف می گردند.
 • در موارد ابراز اتهام به افراد، شرکت ها و یا محصولات، پست ها درجهت شخصی سازی پیام ویرایش می گردند، تا مسئولیت اتهام وارده از نظر خوانندگان به عهده نگارنده باشد.
 • پست ها توسط فردی با تجربه در زمینه هوش مصنوعی و فناوری اطلاعات مورد بازبینی و ویرایش قرار می گیرد تا پیام پست برای هر سطحی از معلومات در این زمینه علمی و افراد غیر فعال در این زمینه رساتر باشد.
 • در مواردی تصاویر، ویدئوها و یا پیوندهای مرتبط با موضوع در جهت رساتر شدن پیام به پست ها اضافه می گردند.
 • به جهت یکپارچه سازی اطلاعات تماس شرکتها و افراد متخصص، درج شماره تلفن، آدرس سایت و ایمیل در متن نظرات مجاز نمی باشد. و در صورت ذکر آنها از پست حذف می گردند.
 • لینک به دیگر سایت ها در پست ها مجاز نمی باشد. مگر در مواقع کاملا مرتبط به مطلب و همزمان کاربردی در جهت رساتر شدن پیام پست.

 افرادی که به هر دلیل تمایل دارند اطلاعات تماس آنها به نمایش عمومی درآید، می توانند به صورت زیر اقدام فرمایند:

 • اگر دارای شرکت مرتبط با هوش مصنوعی هستند، جهت ثبت لینک اطلاعات تماس خود در مقاله باید شرکت مورد نظر را در سایت مجله دیجیتال عصر گویش در بخش معرفی شرکت ها و طبق قوانین مربوطه ثبت نمایند. این افراد می توانند در قسمت نظرات و یا هنگام ارسال مقالات، به صفحه معرفی شرکتشان در سایت مجله دیجیتال عصر گویش لینک دهند.
 • اگر به صورت انفرادی و شخصی می باشند، فقط اطلاعات ارسال کننده مقاله (نام شخص و یا نام شرکت) در انتهای مقاله و به عنوان مرجع ثبت می گردد.

استفاده از آثار دارای حق تکثیر دیگران

 • همه آثار دارای حق تکثیرند مگر آنهایی که در عرصه عمومی قرار گرفته‌اند یا اینکه واضحاً حق تکثیر آن واگذاشته شده‌است و یا اجازه آن بنا به قوانینی ذکر گردیده باشد. اگر شما بخشی از اثر دارای حق تکثیر را با شرط اجازهٔ منصفانه به کار برده‌اید یا اینکه از دارنده حق تکثیر اجازه خاص برای استفاده از اثر بر اساس مجوز ما گرفته‌اید باید به این قضیه اشاره کنید (همراه با نام و تاریخ). هدف ما این است که تا آنجا که ممکن است بتوانیم محتویات مجله دیجیتال عصر گویش را آزادانه توزیع کنیم. بنابراین تصاویر و پرونده‌های صوتی دست ‌اول با مجوز چی‌اف‌دی‌ال یا در عرصه عمومی بیشتر از پرونده‌های دارای حق تکثیری که منصفانه استفاده می‌شوند ارجحیت ‌دارند.
 • هرگز از موادی که حق تکثیر دیگران را پایمال می‌کنند استفاده نکنید. این کار ممکن است تبعات قانونی برای شما داشته باشد.
 • اگر شک دارید خودتان آن را بنویسید اما توجه کنید که قلمرو قانون حق تکثیر بیان خلاقانه نظرات است و نه خود نظرات یا اطلاعات. بنابراین کاملاً قانونی‌است که مقاله‌ای در دانشنامه‌ای یا اثری دیگر مطالعه کرد و بعد مفاهیم را به قلم خود و با بیان خویشتن نوشت و آن را در مجله دیجیتال عصر گویش قرار داد. با این حال اگر از اثر اصلی یاد نشود کاری غیراخلاقی (ولی نه غیرقانونی) صورت گرفته‌است

 پیوند به آثار دارای حق تکثیر

 • از آنجا که بیشتر آثاری که اخیراً تولید شده‌اند دارای حق تکثیرند تقریباً هر مقالهٔ مجله دیجیتال عصر گویش که منابعش را یاد می‌کند پیوندی به اثری مشمول حق تکثیر خواهد داشت. برای پیوند به مواد مشمول حق تکثیر نیازی به کسب اجازه صاحب آن نیست. درست همانطور که نویسنده یک کتاب نیاز به کسب اجازه برای یادکرد اثر شخصی دیگر در «کتابنامه» کتابش ندارد.
 • اگر می‌دانید که یک وبگاه بیرونی به طور غیر قانونی دربردارنده اثری مشمول حق تکثیر است به آن نسخه بخصوص اثر که در آن وب‌گاه است پیوند ندهید. هدایت آگاهانه و عامدانه دیگران به وب‌گاهی که حقوق تکثیر را پایمال می‌کند همکاری در تخلف است. پیوند به صفحه‌ای که اثر کسی دیگر را به طور غیرقانونی توزیع می‌کند وجهه بدی از مجله دیجیتال عصر گویش و مشارکت‌کنندگانش باقی می‌گذارد.

استفاده از مطالب مجله دیجیتال عصر گویش‌ فقط برای مقاصد غیر تجاری و با ذکر منبع بلامانع است. کليه حقوق اين سايت به شرکت عصر گویش پرداز تعلق دارد.